Navigacija:

Ekskursijos - www.FlorenceByGuide.com

Ekskursijos vyksta senamiesčio pėsčiųjų zonoje. Visos žemiau pateiktos ekskursijos gali būti keičiamos, atsižvelgiant į jūsų interesus ir pageidavimus.

Ekskursija pėsčiomis po miestą

Trukmė 3 val. Ekskursija skirta tiems, kurie pirmą kartą Florencijoje, ir nori pamatyti svarbiausias miesto įžymybes. Pasigrožėsime katedros Santa Maria del Fiore architektūriniu ansambliu su krikštykla ir varpine, nukeliausime iki Dantės ir Beatričės bažnytėlės, matysime Respublikos aikštę, Orsanmichele bažnyčią, Palazzo Vecchio rūmus su Logia dei Lanzi, Ponte Vecchio tiltą, Naujojo turgaus lodžiją su Šerno skulptūra. Per tris valandas susikursite bendrą miesto įvaizdį, ir po ekskursijos žinosite, kokį muziejų dar aplankyti (o jų čia kelios dešimtys!),kur dar pasivaikščioti. Netgi jei ir atvykote tik kelioms valandoms, Florencijos atminimas neišblės Jūsų atminty!

Florencija per vieną dieną

Trukmė 5-6 valandos. „Florencija per vieną dieną?!” Išgirdęs tokią frazę, dažnas nusišypsos, bet ką daryti, jeigu turite mažai laiko ir norite pamatyti pagrindines miesto įžymybes. Per pirmas 3 val. bus aukščiau minėta pažintinė ekskursija pėsčiomis. Per kitas ekskursijos 2 valandas aplankysime garsiąją Uffizi paveikslų galeriją arba Palatino galeriją. Beprasmiška tikėtis per vieną dieną apžiūrėti visus Florencijos muziejus, parkus ir bažnyčias, bet tikiu, kad ir per kelias ekskursijos valandas pajusite miesto unikalumą ir dvasią, turėsite bendrą supratimą apie miesto įžymybes ir iš čia kilusius pasaulinės reikšmės genijus, ir užsikrėste nostalgija vėl čia atvykti.

Uffizi paveikslų galerija

Trukmė 3 val. Jeigu esate pirmą kartą Florencijoje, būtinai aplankykitę šį meno lobyną! Uffizi galerija – tai populiariausias ir labiausiai turistų lankomas muziejus Florencijoje. Čia saugojama pati didžiausia pasaulyje Botticelli paveikslų kolekcija, Michelangelo, Leonardo da Vinci, Raffaello, Venecijos dailininko Tiziano, Caravaggio, Giotto, Martini, Gentile de Fabriano ir kitų dailininkų darbai, kurių vien tik vardai žadina vaizduotę ir įžiebia aistrą meno gerbėjams. Galerijoje eksponuojami ir garsių flamandų, vokiečių, prancūzų dailininkų kūriniai bei antikinės romėnų skulptūros. Kolekcija išdėstyta chronologine tvarka nuo XIII iki XVIII amžių bei susisteminta pagal šalis ir meistrų dirbtuves. Belieka tik grožėtis meno šedevrais!

Genialusis Michelangelo iš arti

Michelangelo Buonarotti buvo pramintas “dieviškuoju“, jam dar gyvam esant. Išties, jo skulptūromis galima žavėtis nenuilstamai. Beatodairiško tikėjimo į Dievą ir visiško pasišventimo menui ugnis degė Michelangelo širdyje iki pat jo mirties. Neįmanoma likti abejingiems žiūrint į šio genijaus kūrinius, ir ypač su gidės paaškinimais! Keliaudami menininko pėdsakais, matysime Medici-Riccardi rūmus, aplankysime Akademijos Galeriją, Medičių Koplyčias ir Bardželo nazionalinį muziejų, kur saugojamos Michelangelo skulptūros.

Svečiuose pas Medičius

Ekskursijos trukmė 5 val. Kodėl įdomu sužinoti apie Medičius? Tai viena iš svarbiausių Europos dinastijų, kuri valdė Florenciją ir Toskaną nuo XV iki XVIII amžių. Su jos iškilimu yra susijusi ir Renesanso epochos raida, nes Medičiai buvo daugelio menininkų užsakovai ir globėjai. Ši giminė davė pasauliui dvi Prancūzijos karalienes ir du Romos popiežius. Vienas iš jų, Leonas X (Giovanni de`Medici), paskelbė šventuoju Lietuvos globėją Šv. Kazimierą. Tačiau, kaip ir visose galingose giminėse, neretai išorinis blizgesys nustelbė dorybes. Neapseita be intrigų, kovų dėl sosto ir nuodų. Ekskursija seks šių bankininkų, mecenatų ir politikų pėdsakais.

Pitti rūmai ir Boboli sodas

Ekskursijos trukmė 4 val. Pitti rūmų Palatino Galerijoje, puošniame baroko stiliaus interjere, saugojami garsūs Raffaello, Tiziano, Caravaggio, Giorgione, Botticelli, Lippi ir kitų dailininkų šedevrai. Jie liudija apie Florencijos valdovų Medičių estetinį skonį ir materialinę gerovę. Matysime ir Karališkus apartamentus, kuriuose kurį laiką gyveno Italijos karališkoji Savoia šeima. Medičiai,kaip ir kiti Europos monarchai, kolekcionavo ir prabangius daiktus bei dėvėjo brangius papuošalus. Įsitikinsime, jog Sidabro muziejaus juvelyriniai dirbiniai yra ne tik iš sidabro, bet ir aukso, brangakmenių bei gintaro. Ekskursiją baigsime pasivaikščiojimu parkų architektūros „all’italiana” aplinkoje – seniausiame Renesanso laikų Boboli sode.

Santa Croce – „Italijos šlovės panteonas”

Trukmė 1 val. Ekskusija į Šv. Kryžiaus(Santa Croce) baziliką – vieną iš didžiausių ir seniausių gotikinių Florencijos bažnyčių, įkurtą Pranciškonų ordino. Ji dar vadinama „Italijos šlovės panteonu”, nes čia palaidotos pasaulinės reikšmės įžymybės: Michelangelo Buonarotti, Galileo Galilei, Niccolò Machiavelli, kompozitoriai Giaccomo Rossini, Luigi Cherubini ir mūsų Mykolas Kleopas Oginskis bei kitos nusipelniusios asmenybės. Jiems antkapinius paminklus sukūrė Vasari, Canova, Foggini ir kiti menininkai. Nežiūrint to, kad čia ilsisi apie trys šimtai įžymių florencijiečių, bažnyčia gana erdvi, neperkrauta monumentais, ir čia kvėpuojasi laisvai.

Viduramžių Florencija

Trukmė 3val. Florencija jau nuo XIIIa. tapo piligrimų, amatininkų miestu. Viduramžiais prasidėjusi urbanizacija taps didžiausiu žmonijos pasiekimu. Pasivaikščiosime Florencijos viduramžių gatvelėmis, pamatysite bokštus-tvirtoves, matysime viduramžiais pradėtą statyti Santa Maria del Fiore katedrą, Orsanmichele bažnyčią, aplankysime poeto ir italų kalbos tėvo, Dante Alighieri, gyvenimo vietas, miesto Rotušę – Palazzo Vecchio, pasivaikščiosime ant Ponte Vecchio tilto ir galiausiai keliausime į Davanzati rūmų muziejų, kur pamatysite kokia buvo to meto pasiturinčių florentiečių buitis.

Florencijos amatininkai

Florencija nuo seno garsėja juvelyrika, odos gaminiais, pusbrangių akmenų mozaika bei popieriaus dažyba. Itališkai „arte” (liet. menas) – reiškia kartu ir meną, ir amatą. Senais laikais, jei norėjai būti meniniku, turėjai tapti iš pradžių amatininku. Būtent amatuose ir glūdi Florencijos Renesanso šaknys.
Siūlau aplankyti kelias dirbtuves-studijas. Ekskursijos trukmė – 3 valandos.
Jums pageidaujant, galėsit įsigyti patikusį meistrų gaminį, kuris primins jūsų kelionę į Italiją. Be to, tokio pačio amatininkų kūrinio neturės niekas nei Lietuvoje, nei pačioje Florencijoje!