Navigacija:

Svečiuose pas Medičius - www.FlorenceByGuide.com

Palazzo Medici-Riccardi

Cavalcata di magi

cappelle-medicee_1

cappelle4

tomb-of-ggiuliano cappelle-medicee

Mes aplankysime Šv. Morkaus dominikonų vienuolyną Convento di San Marco, kuris buvo restauruotas Kozimo Medičio Senojo užsakymu. Įžvalgus menininkų globėjas taip tikėjosi išpirkti savo finansines nuodėmes ir užsitarnauti vietą Rojuje. Vienuolyno brolis ir dailininkas Beato Angelico jame ištapė freskomis dominikonų celes XV a. Vienuolyno istorija yra susijusi su prieštaringo brolio Džirolamo Savonarolos asmenybe, kuris atkūrė Florencijos respubliką XVa. pabaigoje, atvirai kovodamas su Medičiais. Už tai buvo inkvizicijos nuteistas ir popiežiaus Aleksandro VI Bordžijos įsakymu viešai sudegintas ant laužo Sinjorijos aikštėje.

Palazzo Medici-Riccardi - pirmuosius Medičių rūmus, kur pamatysite tikrą perlą - seniausią privačią rūmų koplyčią. Joje yra Benozzo Gozzoli Trijų Karalių procesijos freska, įamžinusi pačius Medičius. Atpažinsime Kozimo Mediči Senąjį, Piero Podagrininką, Bizantijos imperatorių Joną VIII, Konstantinopolio patriarchą Juozapą ir kitus, įskaitant ir patį dailininką. Čia vaizduojamas svarbus ekumeninis Rytų ir Vakarų bažnyčių atstovų suvažiavimas Florencijoje 1439 metais, kuriame dalyvavo ir Lietuvos bei Lenkijos pasiuntiniai.

Aplankysime ir Cappelle Medicee, Medičių giminės laidojimo koplyčias, kur pamatysite penkias Michelangelo sukurtas antkapines skulptūras, rymančias ant sarkofagų - Dieną, Naktį, Aušrą ir Sutemas - simbolizuojančias nemaldomo laiko tėkmę ir žmogiškos egzistencijos tragizmą. Koplyčios architektūra – tai pačio Michelangelo kūrinys, viską gaubiantis lyg gedulinga aura.

Toliau eisime į Palazzo Vecchio rūmus - dabartinę miesto rotušę. Anksčiau buvę Florencijos respublikos Sinjorų rūmai, 1540 metais tapo Medičių šeimos būstine. Architektas Giorgio Vasari išplėtė ir restauravo menes manierizmo stiliumi pagal kunigaikščio Cosimo I ir jo žmonos Eleonoros iš Toledo užsakymą. Salonas Cinquecento - tai absoliučios valdžios apoteozė, kurią įamžino Vasari ir jo padėjėjai dailininkai kesoniniuose paveiksluose ir freskose. Taip pat pasigrožėsime ir kunigaikštienės Eleonoros privačia koplyčia su XVIa. Bronzino freskomis. Pamatysite įžymaus Renesanso skulptoriaus Donatello Juditos ir Holoferno bei Michelangelo Pergalės skulptūras.

Pastaba: galimas ir sutrumpintas 3val. variantas be Palazzo Vecchio.

Užsakyti ekskursiją

Į ekskursijų sąrašą

Palazzo Vecchio4

palazzo-vecchio2

palazzo vecchio

Decoration_of_the_Sala_del_Gigli