Navigacija:

Santa Croce - "Italijos šlovės panteonas" - www.FlorenceByGuide.com

santa-croce2

tomba_galileo

Ekskursiją pradėsime priešais Santa Croce esančioje aikštėje, paskui aplankysime jos vidų, zakristiją, Pazzi koplyčią ir muziejų.

Bažnyčia ir greta esantis vienuolynas buvo pradėti statyti XIII a.pab. pranciškonų ordino vienuoliams, todėl architektūra gana kukli, čia dar galima pajusti autentiško tikėjimo dvasią. Bardi ir Peruzzi koplyčiose yra Renesanso tapybos pradininko, Giotto di Bondone, freskos, vaizduojančios scenas iš Šv. Pranciškaus ir Šv. Jono Krikštytojo gyvenimo. Po septynerius metus trukusios restauracijos, galima pasigrožėti Agnolo Gaddi freskų ciklu altoriaus apsidėje. Pamatysite ir autentiškos renesansinės architektūros perlą - Pazzi koplyčią, kurią suprojektavo Filippo Brunelleschi, genialus miesto katedros kupolo architektas. Santa Croce bazilika - tai viena iš didžiausių ir seniausių gotikinių Florencijos bažnyčių.Ji dar vadinama "Italijos šlovės panteonu", nes čia yra palaidotos pasaulinės reikšmės įžymybės: Michelangelo Buonarotti, Galileo Galilei, Niccolò Machiavelli, kompozitoriai Giaccomo Rossini, Luigi Cherubini, Mykolas Kleopas Oginskis bei kitos nusipelniusios asmenybės. Jiems antkapinius paminklus sukūrė Vasari, Canova, Foggini ir kiti menininkai.

Užsuksime ir į muziejų, kuris įsikūrė buvusiose vienuolyno patalpose. Ten saugojami kadaise bažnyčia puošę vitražai, skulptūros, paveikslai ir freskos, tarp kurių yra vertas dėmesio Giotto Nukryžiuotasis, restauruotas po 1966 m. potvynio. Būtent išėjęs iš Santa Croce rašytojas Stendalis išgyveno taip vadinamą Stendalio sindromą - jam pasidarė silpna, sukosi galva nuo daugybės meno šedevrų, tad prireikė atsigauti, prisėdus ant suoliuko.


Bilieto kaina suaugusiems 8€. Vaikams iki 11m. bilietas nemokamas.

4 asm. šeimai su nepilnamečiais vaikais €16.

Bažnyčia atidaryta:
nuo pirmadienio iki šeštadienio 10.00- 17.00
sekmadieniais ir išeiginėmis dienomis 13.30-17.00

Užsakyti ekskursiją

Į ekskursijų sąrašą

Dante

bardi41700