Navigacija: www.FlorenceByGuide.com > Ekskursijos > Genialusis Michelangelo iš arti

Genialusis Michelangelo iš arti - www.FlorenceByGuide.com

David_by_Michelangelo_in__Accademia

david_head

060909-101346-michelangelos-tomb-of-ggiuliano cappelle-medicee

Aplankysime Cappelle Medicee, Medičių giminės laidojimo koplyčias, kur pamatysite penkias Michelangelo sukurtas antkapines skulptūras, rymančias ant sarkofagų - Dieną, Naktį, Aušrą ir Sutemas - simbolizuojančias nemaldomo laiko tėkmę ir žmogiškos egzistencijos tragizmą. Koplyčios architektūra – tai pačio Michelangelo kūrinys, viską gaubiantis lyg gedulinga aura.

Toliau eisime į Galleria dell‘Accademia, kur saugomas jo garsusis Dovydas ir Pieta Palestrina bei Belaisvių skulptūros. Dovydas, biblinis žydų herojus, nugalėjęs milžiną Galijotą, sužavės savo dydžiu, laisvos asmenybės galybe. Jį sukūręs, dvidešimtdevynerių metų Michelangelo, 1504 metais tapo garsiausiu Italijos skulptoriumi, o jo Dovydas – Florencijos simboliu.

Šioje galerijoje taip pat eksponuojami XIII – XIX a. Italijos dailininkų paveikslai, tokių kaip Botticelli, Perugino, Ghirlandaio, Pontormo ir kt. Be to, čia yra kompozitoriaus Luigi Cherubini vardu pavadintas Muzikos instrumentų muziejus, kuriame saugojamas seniausias vertikalaus pianino prototipas, vienintelis Stradivari sukurtas altas, taip pat smuikas, kurio melodijų dar klausėsi Medičiai.

Palikę galeriją, toliau seksime Michelangelo pėdsakais, ir keliausim į Bargello Nazionalinį muziejų, kur pamatysite Bakcho, Apolono-Dovydo skulptūras, Bruto biustą ir Tondo Pitti bareljefą.

Užsakyti ekskursiją

Į ekskursijų sąrašą

Bargello esterno

bacco-bargello

Tondo Pitti