Navigazione:

Galleria degli Uffizi - www.FlorenceByGuide.com

Galeria degli Uffizi - tai populiariausias ir labiausiai turistų lankomas muziejus Florencijoje. Čia saugojama pati didžiausia pasaulyje Botticelli paveikslų kolekcija, Michelangelo, Leonardo da Vinci, Raffaello, Venecijos dailininko Tiziano, Caravaggio, Giotto, Martini, Gentile de Fabriano ir kitų dailininkų darbai, kurių vien tik vardai žadina vaizduotę ir įžiebia aistrą meno gerbėjams. Galerijoje eksponuojamos ir antikinės romėnų skulptūros bei kitų garsių flamandų, vokiečių, prancūzų dailininkų darbai.

Susipažinti su kolekcija gana nesunku, nes ji išdėstyta chronologine tvarka nuo XIII iki XVIII amžių bei susisteminta pagal šalis ir meistrų dirbtuves. Belieka tik grožėtis ir džiaugtis meno šedevrais.

Jeigu esate pirmą kartą Florencijoje, būtinai aplankykitę šį meno lobyną!

Uffizi galerija – tai vienas iš seniausių ir garsiausių pasaulio muziejų, kuriame saugojami didžiųjų Toskanos kunigaikščių, Medičių (it. Medici), sukaupti Renesanso dailininkų šedevrai ir antikinės skulptūros. Cosimo I Mediči įsakymu, pastatą suprojektavo rūmų architektas Giorgio Vasari 1560 metais, kad čia įkurdinti visas Toskanos Kunigaikštystės magistratūras ir amatininkų gildijų administracinius centrus. Oficialiai Uffizi galerija atvėrė duris tik 1765 metais, jau po Medičių dinastijos pabaigos, tačiau joje sukaupti lobiai – tai jų, aistringų meno kolekcijonierių ir mecenatų, gyvas dokumentas, kuris byloja apie kelių epochų meną ir kultūrą. Paskutinė Medičių dinastijos atstovė Anna Maria Luisa Mediči savo testamente 1737 metais visas šeimos meno kolekcijas, sukauptas trijų šimtų metų bėgyje, paskyrė Florencijos miestui. Jos pasirašytame “Šeimos pakte” buvo uždrausta išvežti Medičių sukauptus meno kūrinius už Florencijos ribų. Šios moters dėka, šiandien egzistuoja Uffizi galerija - pasaulinės kultūros paveldo dalis, be kurios neįmanoma studijuoti ir suprasti italų Renesanso raidos bei įtakos Europos menui.

Neseniai, 2013 metais, Uffizi galerijoje buvo atidarytos 8 naujos salės, ir ateityje numatoma dar plėsti ekspoziciją. Taip pat buvo restauruota aštuoniakampė Tribūna, Niobės salė ir Raudonoji salė, kur dabar galima pasigrožėti vieninteliu Michelangelo paveikslu naujame apšvietime. Neretai galerijoje vyksta tematinės parodos, kurių metu galima pamatyti paveikslų iš kitų pasaulio šalių muziejų arba iš sunkiai prieinamų privačių kolekcijų.

Kviečiu į grožio kontempliaciją!

Užsakyti ekskursiją

Į ekskursijų sąrašą