Navigacija: www.FlorenceByGuide.com > Ekskursijos > Santa Croce – „Italijos šlovės panteonas“

Santa Croce - "Italijos šlovės panteonas" - www.FlorenceByGuide.com

santa-croce2

tomba_galileo

 

Siūlau 1 val. ekskusiją į Santa Croce (Šv. Kryžiaus bažnyčią) - vieną iš didžiausių ir seniausių gotikinių pasaulio bažnyčių. Ji dar vadinama "Italijos šlovės panteonu", nes čia yra palaidotos pasaulinės reikšmės įžymybės: Michelangelo Buonarotti, Galileo Galilei, Niccolò Machiavelli, kompozitoriai Giaccomo Rossini, Luigi Cherubini ir mūsų Mykolas Kleopas Oginskis bei kitos nusipelniusios asmenybės. Jiems antkapinius paminklus sukūrė Vasari, Canova, Foggini ir kiti menininkai. Nežiūrint to, kad čia yra palaidoti apie trys šimtai įžymių florencijiečių, bažnyčia gana erdvi, neperkrauta monumentais, ir čia kvėpuojasi laisvai.

Būtent išėjęs iš Santa Croce rašytojas Stendalis išgyveno taip vadinamą Stendalio sindromą - jam pasidarė silpna, sukosi galva nuo daugybės meno šedevrų, tad prireikė atsigauti, prisėdus ant suoliuko aikštėje. 

Bažnyčia ir greta esantis vienuolynas buvo pradėti statyti XIII a.pab. pranciškonų ordino vienuoliams, todėl architektūra gana kukli, čia dar galima pajusti autentiško tikėjimo dvasią. Bardi ir Peruzzi koplyčiose yra Renesanso tapybos pradininko Giotto freskos, vaizduojančios scenas iš Šv. Pranciškaus ir Šv. Jono Krikštytojo gyvenimo. Po septynerius metus trukusios restauracijos, galima pasigrožėti Agnolo Gaddi freskų ciklu altoriaus apsidėje.

Pamatysite ir autentiškos renesansinės architektūros perlą - Pazzi koplyčią, suprojektavo genialus Filippo Brunelleschi, Florencijos katedros kupolo architektas.

Užsuksime ir į muziejų, kuris įsikūrė buvusiose vienuolyno patalpose. Ten saugojami kadaise bažnyčia puošę vitražai, skulptūros, paveikslai ir freskos, tarp kurių yra vertas dėmesio Giotto Nukryžiuotasis, restauruotas po 1966 m. potvynio. 

Ekskursiją pradėsime priešais Santa Croce esančioje aikštėje, kur sužinosite bažnyčios statymo istoriją, o paskui aplankysime jos vidų, zakristiją, Pazzi koplyčią ir muziejų. 


Bilieto kaina suaugusiems 8€.Vaikams iki 11m. bilietas nemokamas.

4 asm. šeimai su nepilnamečiais vaikais €16.

Bažnyčia atidaryta:
nuo pirmadienio iki  šeštadienio 10.00- 17.00 
sekmadieniais ir išeiginėmis dienomis  13.30-17.00


Užsakyti ekskursiją

Į ekskursijų sąrašą

 

 

 

Dante

bardi41700